Newsy

Lubelscy sędziowie pomagają!

Pięć drużyn Stowarzyszenia Sędziów Piłki Nożnej Lubelszczyzny wzięło udział w 5. Biegu Charytatywnym PKO BP, który 14 września odbył się na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego w Lublinie.
Dzięki zaangażowaniu biegaczy Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na pomoc dla dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. W tym roku będą one przeznaczone na edukację pozaszkolną tych dzieciaków. Dzięki m.in. naszemu wsparciu będą one mogły skorzystać z dodatkowych zajęć, np. lekcji baletu, robotyki czy gry na pianinie. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże około miliona złotych na edukację dla blisko 750 dzieci z 47 placówek opiekuńczo-wychowawczych w całym kraju.

W Lublinie wszyscy uczestnicy przebiegli 3 726 okrążeń – to drugi wynik w kraju, natomiast pierwszy wynik w klasyfikacji generalnej – największa liczba okrążeń przez pierwsze 80 drużyn w każdym z 12 miast – 3159 w Lublinie.
Najlepsza drużyna wystawiona przez Stowarzyszenie TEAM Zamość zajęła 10. miejsce z wynikiem 45 okrążeń. Kolejne dwa teamy pokonały po 43 okrążenia, a dwa następne odpowiednio – 42 i 41 „kółek”. Dzięki temu wszystkie ekipy znalazły się wysoko w klasyfikacji lubelskiego biegu
W sumie w biegu wzięło udział blisko 1200 sztafet w 12 miastach oraz 3,5 tys. dzieci. Razem przebiegli oni 44 862 okrążeń czyli 17 944,8 km.

Dodaj komentarz

W poniedziałek 10 października 2022 roku o godz. 18.00 na auli Politechniki Lubelskiej odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Stowarzyszenia Sędziów Piłki Nożnej Lubelszczyzny.