ZORIA ŁUGAŃSK - MACCABI TEL AVIV - RELACJA ZE SPOTKANIA W RAMACH PROGRAMU MENTORSKIEGO

RELACJA ZE SPOTKANIA LIGI KONFERENCJI EUROPY

 

W ramach programu mentorskiego sędziowie oraz ich mentorzy uczestniczyli we wczorajszym meczu Ligi Konferencji Europy FK Zoria Ługańsk – M. Tel Aviv rozgrywanego na Arenie Lublin, gdzie na co dzień w rozgrywkach europejskich swoje spotkania jako gospodarz rozgrywa ukraińska drużyna. Sędzią wczorajszego spotkania był doświadczony Szkot John Beaton, a mecz okazał się bardzo ciekawym widowiskiem piłkarskim – drużyny prezentowały ofensywny football tworząc wiele sytuacji podbramkowych.


Każdy sędzia z programu mentorskiego przed meczem otrzymał zadanie oceny wybranego aspektu sędziowskiego. Po rozgrywanych zawodach sędziowie między sobą wymienili się oceną zdarzeń na boisku. Spotkanie z punktu widzenia sędziego piłkarskiego było również ciekawe. Kluczowym aspektem sędziowskim dla wyniku spotkania okazała się interpretacji art.XI (nieuznana bramka po analizie VAR) oraz interpretacja art.XII – ocena gry nieostrożnej/nierozważnej. Ponadto zwrócono również uwagę na ustawienie oraz poruszanie się sędziego Johna Beaton’a po boisku.

Historia kariery sędziego Johna Beaton’a

 

Szkocki arbiter urodził się 9 stycznia 1982 roku w Glasgow, a  karierę sędziowską rozpoczął w 1997 roku. Swój debiutancki sezon w Scottish Premiership miał w 2012 roku. Jeszcze w tym samym roku miał debiut na poziomie międzynarodowym w meczu IF ELFSBORG – FLORIANA FC. Najciekawszym spotkaniem, jakie prowadził w swojej karierze był mecz o mistrzostwo Arabii Saudyjskiej w 2015 roku między AN-NASSR i AL-HILAL. John Beaton sędziował również spotkanie polskiej reprezentacji w ramach eliminacji mistrzostw świata 2022 z reprezentacją Andory.

STATYSTYKI ZE SPOTKANIA

 

FK Zoria Ługański (Ukr) – M. Tel Aviv (Izr)  (1:3)

 

Bramki:

dla Zorii Ługańsk: 74’ – Alefirenko

dla M. Tel Aviv: 7’ – Luckassen, 26’ – Peretz, 43’ – Peretz

 

Napomnienia:

Dla Zorii Ługańsk: 49’ – Snurnitsyn

Dla M.Tel Aviv: 56’- Luckassen, 86’ – Cohen


Więcej statystyk na >>FLASCHSCORE<<


ŹRÓDŁA FOTOGRAFII