Newsy

Zmarł Dobrosław Stec

Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że w środę (17.02.2021), w wieku 90 lat zmarł Dobrosław Stec, były sędzia międzynarodowy, przewodniczący Kolegium Sędziów LZPN oraz wychowawca wielu pokoleń lubelskich arbitrów.
Dobrosław Stec był prawdziwą ikoną wśród sędziów Lubelszczyzny. Swoją karierę rozpoczął na przełomie lat 50. i 60.  ubiegłego wieku. W 1967 roku został sędzią I ligi (ówczesnej Ekstraklasy). Prowadził zawody tej klasy rozgrywkowej przez 11 lat. W 1973 roku otrzymał plakietkę FIFA i stał się arbitrem międzynarodowym.

Po zakończeniu kariery jako czynny sędzia został obserwatorem oraz wychowawcą kolejnych pokoleń sędziów. To jego rady pomagały najbardziej znanym lubelskim sędziom – Kazimierzowi Orłowskiemu, Markowi Kowalczykowi, Tomaszowi Mikulskiemu czy Pawłowi Gilowi.
Dobrosław Stec pełnił funkcję obserwatora UEFA i przez kilkadziesiąt lat był przewodniczącym Kolegium Sędziów LZPN, a także wiceprezesem Związku. Zasiadał też w zarządzie Kolegium Sędziów PZPN.


Odszedł bardzo pogodny, ciepły i sympatyczny człowiek. Jego śmierć to wielka strata dla środowiska sędziowskiego.

W imieniu zarządu Kolegium Sędziów LZPN oraz całego środowiska sędziowskiego składamy szczere wyrazy współczucia rodzinie Ś.P. Dobrosława Steca.

Dodaj komentarz