CORE Puławy 9.1

ZA NAMI KOLEJNA EDYCJA CORE PUŁAWY 9_1

 

W dniach 5-6 kwietnia odbyła się lubelska edycja programu CORE dla najbardziej perspektywicznych sędziów z województwa. W CORE Puławy 9_1 uczestniczyła mocna dwudziestoosobowa grupa młodych, zdolnych sędziów, którzy pod okiem najbardziej cenionych i doświadczonych instruktorów miała okazję rozwijać się oraz korzystać z cennych rad i wskazówek.

Uczestnicy programu byli zakwaterowani w hotelu Pikul, gdzie wzięli udział w cyklu szkoleń i warsztatów. Młodzi arbitrzy korzystali też z obiektów Wisły Puławy, gdzie odbył się trening na boisku ze sztuczną nawierzchnią oraz trening na siłowni.  Pod okiem Grzegorza Krzoska – współpracującego z FIFA, specjalisty od przygotowania fizycznego arbitrów, grupa miała okazję dowiedzieć się na jakie aspekty i elementy warto zwrócić uwagę w swoim treningu, aby stał się on bardziej efektywny i przynosił oczekiwane rezultaty.  Sędziowie zostali również poddani badaniu tkanki tłuszczowej, a Pan Grzegorz Krzosek w swojej cennej analizie przedstawił wyniki, wraz z porównaniem danych z lat poprzednich. Wartościową częścią dwudniowego zgrupowania były warsztaty prowadzone przez czołowego instruktora PZPN, byłego sędziego międzynarodowego, głównego koordynatora CORE POLSKA –Marcina Szulca. Sędziowie analizowali przygotowane klatki szkoleniowe, a Pan Marcin Szulc szczegółowo rozkładał je na czynniki, w oparciu o przepisy, wytyczne i własne doświadczenie wskazywał poprawną decyzję i właściwą drogę postępowania w danej sytuacji. Głównym punktem zgrupowania były mecze, sędziowie prowadzili trzy spotkania w ramach Pucharu Polski w okręgu lubelskim. Po porannym losowaniu ukształtowały się zespoły, które możecie zobaczyć poniżej:

 

GRANIT Bychawa – AVIA Świdnik

sędzia Hubert Chmura

sędzia asystent  1 Łukasz Mucha

sędzia asystent 2 Krzysztof Rak

sędzia techniczny Stanisław Ryba

Instruktor – Zbigniew Zych

 

ŚWIDNICZANKA Świdnik – GÓRNIK II Łęczna

sędzia Michał Zych

sędzia asystent  1 Maciej Teterycz

sędzia asystent 2 Karol Kowalski

sędzia techniczny Wojciech Ryba

Instruktor – Jacek Walczyński

 

UNIA Bełżyce – LEWART Lubartów

sędzia Wiktor Misiura

sędzia asystent  1 Łukasz Mucha

sędzia asystent 2 Aleksandra Mańko

sędzia techniczny Kamil Sołtys

Instruktor – Marcin Szulc

 

Sędziowie pracowali po meczach w swoich zespołach przygotowali najważniejsze sytuację, które wystąpiły w ich spotkaniach, a takich nie zabrakło. Następnego dnia, każdy z zespołów, na forum przestawiał przygotowane przez siebie treści, analizując je pod okiem instruktorów. Panowie instruktorzy dzięki swojemu cennemu doświadczeniu także zwrócili uwagę na aspekty, których często młodzi sędziowie jeszcze nie byli świadomi. Sprawiło to, że całe omówienie było bardzo wartościowe, cenne, a sędziowie mieli swoistą lekcję arbitrażu, z której mamy nadzieję, że skorzystali w jak największym stopniu.

Kolejna edycja programu CORE-  flagowego już projektu, była jak przyznali zgodnie wszyscy uczestnicy – bardzo wartościowym i pełnym merytorycznych szkoleń rozwijającym doświadczeniem. Bardzo dziękujemy Panu Marcinowi Szulcowi i Panu Grzegorzowi Krzoskowi za ich cenny czas, który poświęcili dla naszej społeczności,  przeprowadzając szereg ciekawych warsztatów i szkoleń. Jesteśmy pewni, że wkład w rozwój młodych i zdolnych sędziów województwa lubelskiego sprawi, że efekty zobaczymy już niedługo na lubelskich boiskach. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej ze zgrupowania, a także do sprawdzenia naszych mediów społecznościowych!