Home Program mentorski

Program mentorski

by Karol

WARSZTATY DLA SĘDZIÓW PROGRAMU MENTORSKIEGO

W dniu 12.11.2022 roku w Kielcach na meczu PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce – Widzew Łódź odbyły się warsztaty dla sędziów z programu mentorskiego organizowane dla czterech Kolegiów Sędziów – z Lublina, Rzeszowa, Kielc i Łodzi.

Z Lublina w warsztatach uczestniczyli sędziowie IV ligi. Po obejrzeniu meczu na stadionie SUZUKI Arena Kielce, około czterdziestu uczestników spotkania przeniosło się do siedziby Świętokrzyskiego ZPN, gdzie odbyło się spotkanie z zespołem sędziowskim pod kierunkiem Damiana Sylwestrzaka oraz obserwatorem tego meczu Panem Marcinem Szulcem. Podczas omawiania zawodów sędziwie mieli możliwość zobaczenia kulisów pracy sędziów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w kraju. Była to również okazja, aby zadać pytania dotyczące decyzji sędziowskich, które były drobiazgowo analizowane przez sędziego i obserwatora.

Następnie odbyło się szkolenie przeprowadzone przez Kolegę Konrada Sapelę  z zakresu funkcjonowania programu mentorskiego oraz dwa bloki szkoleniowe oparte na klatkach przygotowanych przez uczestników programu mentorskiego.

Previous
Next