CORE PUŁAWY 9.2

W dniach 13-14 września odbyła się kolejna edycja programu CORE PUŁAWY dla najbardziej perspektywicznej grupy sędziów z województwa lubelskiego. 

Podczas pobytu na zgrupowaniu sędziowie mieli okazje rozwijać się pod okiem doświadczonych instruktorów z ramienia PZPN w postaci Jacka Walczyńskiego, Piotra Tenczyńskiego, Zbigniewa Zycha oraz Grzegorza Krzoska. Pierwszy dzień rozpoczął się od krótkiego szkolenia dotyczącego zagrania piłki ręką oraz niesportowego zachowania osób funkcyjnych. W ramach kolejnych warsztatów analizowano klipy zebrane z meczów szczebla centralnego. Głównym punktem wydarzenia były mecze lubelskiej klasy okręgowej, które po wcześniejszym losowaniu ukształtowały się w następujące składy sędziowskie:


MECZ: Ruch Ryki – Avia II Świdnik
Sędzia: Piotr Sikora
Sędzia asystent 1: Wiktor Misiura
Sędzia asystent 2: Daniel Orłowski
Sędzia techniczny: Karol Sawczuk
Instruktor: Jacek Walczyński


MECZ: Tarasola Cisy Nałęczów – Unia Bełżyce
Sędzia: Jakub Baran
Sędzia asystent 1: Stanisław Ryba
Sędzia asystent 2: Łukasz Mucha
Sędzia techniczny: Filip Ścioch
Instruktor: Zbigniew Zych


MECZ: Czarni Dęblin – Sokół Konopnica:
Sędzia: Wojciech Ryba
Sędzia asystent 1: Michał Buch
Sędzia asystent 2: Bartosz Grabowiec
Sędzia techniczny: Maciej Teterycz
Instruktor: Piotr Tenczyński


Kolejny dzień zgrupowania rozpoczął się od treningu ze specjalistą od przygotowania fizycznego współpracującego z FIFA – Grzegorzem Krzoskiem. Po aktywności fizycznej przyszła pora na analizę poprowadzonych przez sędziów spotkań. W trakcie warsztatów instruktorzy wymieniali cenne spostrzeżenia oraz udzielali wskazówek w celu podniesienia umiejętności sędziowskich uczestników wydarzenia. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego projektu. Wysiłek włożony w doskonalenie umiejętności młodych arbitrów z pewnością przyniesie pozytywne efekty zauważalne na ligowych boiskach.