RELACJA CORE PUŁAWY

✅️ ZA NAMI KOLEJNA EDYCJA CORE PUŁAWY
 
W dniach 14-15 kwietnia odbyła się lubelska edycja programu CORE dla najbardziej perspektywicznych sędziów z województwa. W CORE Puławy 10.1 uczestniczyła dwudziestoosobowa grupa młodych, utalentowanych sędziów, którzy pod okiem najbardziej cenionych i doświadczonych instruktorów miała okazję rozwijać się oraz korzystać z cennych rad i wskazówek.
 
➡️ Uczestnicy programu byli zakwaterowani w hotelu Olimpic, gdzie wzięli udział w cyklu szkoleń i warsztatów. Młodzi arbitrzy korzystali z obiektów Wisły Puławy, na których odbywały się profesjonalne treningi szybkościowe połączone z utrzymaniem odpowiedniej koncentracji podczas wysiłku oraz obwodowy trening na siłowni. Pod okiem Grzegorza Krzoska – specjalisty od przygotowania fizycznego arbitrów. Treningi prowadzone przez Pana Grzegorza były integralną częścią zgrupowania, dostarczając sędziom nie tylko fizycznego wyzwania, ale także pomagając w zrozumieniu strategii i taktyki piłki nożnej z perspektywy sędziowskiej. Ponadto sędziowie zostali poddani badaniu tkanki tłuszczowej, a wyniki zostały porównane do danych z poprzednich lat.
 
👨‍🏫👨‍🎓 Istotnym elementem dwudniowego zgrupowania były warsztaty prowadzone przez Jacka Walczyńskiego – Przewodniczącego KS LZPN oraz Zbigniewa Zycha – Wiceprzewodniczącego KS LZPN oraz czołowych instruktorów z ramienia PZPN – Marcina Szulca i Piotra Tenczyńskiego. Sędziowie analizowali przygotowane klatki szkoleniowe na temat szeroko rozumianego zarządzania, a szkoleniowcy szczegółowo je omawiali w oparciu o przepisy, wytyczne i własne doświadczenie, a także wskazywali poprawną decyzję i właściwą drogę postępowania w danej sytuacji.
 
🔥 Głównym punktem zgrupowania były mecze. Sędziowie prowadzili cztery spotkania – po dwa w „Hummel” IV lidze oraz w klasie okręgowej. Po porannym losowaniu ukształtowały się zespoły, które można ujrzeć poniżej:
 
⭐️ Granit Bychawa – Opolanin Opole Lubelskie
 
Sędzia: Filip Ścioch
Sędzia asystent 1: Bartosz Zabielski
Sędzia asystent 2: Szymon Kaźmirski
Sędzia techniczny: Mikołaj Łaba
 
Instruktor – Zbigniew Zych
 
⭐️ Stal Poniatowa – Tomasovia Tomaszów Lubelski
 
Sędzia: Marcin Gawlik
Sędzia asystent 1: Bartosz Grabowiec
Sędzia asystent 2: Daniel Orłowski
Sędzia techniczny: Radosław Wrona
 
Instruktor – Piotr Tenczyński
 
⭐️Unia Bełżyce – Polesie Kock
 
Sędzia: Stanisław Ryba
Sędzia asystent 1: Adrian Podolak
Sędzia asystent 2: Wiktor Misiura
Sędzia techniczny: Jakub Winiarczyk
 
Instruktor – Jacek Walczyński
 
⭐ Wisła II Puławy – Avia II Świdnik
 
Sędzia: Maciej Paszkiewicz
Sędzia asystent 1: Dawid Płandowski
Sędzia asystent 2: Michał Zych
Sędzia techniczny: Maciej Teterycz
 
Instruktor – Marcin Szulc
 
➡️ Po każdym meczu składy sędziowskie nie tylko analizowały swoje decyzje, ale także wycinały klipy, aby móc szczegółowo rozpatrzeć swoje działania i dążyć do doskonałości. Panowie instruktorzy dzięki swojemu cennemu doświadczeniu także zwrócili uwagę na aspekty, których często młodzi sędziowie jeszcze nie byli świadomi. Sprawiło to, że całe omówienie było bardzo wartościowe, cenne, a sędziowie mieli swoistą lekcję arbitrażu, z której, jak mamy nadzieję, wynieśli maksymalne korzyści.
 
▪️ Kolejna edycja programu CORE była nie tylko okazją do nauki i rozwoju, ale także do budowania więzi między sędziami oraz instruktorami, tworząc silną społeczność sędziowską gotową na nowe wyzwania. Bardzo dziękujemy Panu Marcinowi Szulcowi, Piotrowi Tenczyńskiemu oraz Panu Grzegorzowi Krzoskowi za ich cenny czas, który poświęcili dla naszej społeczności. 👏🏼✊🏻
 
📌 Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej ze zgrupowania.